Bawełniane siatki na zakupy to nowy eko trend. Sprawdź to!

0

Żyjemy w czasach, w których o nadmiernym konsumpcjonizmie mówi się już otwarcie. Do głosu dochodzą proekologiczne ruchy, które propagują świadomy styl życia. Jednym z założeń bycia eko i ratowania planety jest zastępowanie plastikowych rzeczy innymi, naturalnymi i wielorazowymi. Właśnie dlatego eko siatki na zakupy są teraz na topie. Warto podkreślić, że to nie tylko moda nakazuje zastępować nimi zrywki i reklamówki, ale przede wszystkim zdrowy rozsądek.

Za dużo plastiku

Ilość śmieci generowanych przez nas każdego dnia, jest zatrważająca. Dziś nie ma już miejsca na naszej planecie na ich składowanie. Wymusza to coraz poważniejsze kroki zmierzające do ograniczenia produkcji nowych rzeczy i wielorazowego wykorzystywania posiadanych już zasobów. Do łask wróciły szklane słoiki, wiklinowe kosze, wielorazowe siatki na zakupy – eko trendy widać już na każdym kroku. Przechowywanie i przenoszenie rzeczy w wielorazowych pojemnikach to teraźniejszość i przyszłość naszego życia. Warto, aby każdy, kto jeszcze nie zaczął żyć bardziej w nurcie less waste, rozpoczął teraz swoją drogę. Dla dobra nas wszystkich.

Modna moda

Kilka lat temu bawełniane torby wielorazowego użytku wdarły się szturmem do branży promocyjno-reklamowej. Nikt wtedy jeszcze nie myślał, że te kolorowe torby, będące gadżetem z logo danej firmy, za chwilę staną się bardzo pożądanym produktem. Przyjmowały się tylko te, na których widniał ładny rysunek lub napis. Reszta lądowała na dnie szafy albo prędko się ich pozbywano. Wstydem było je nosić i tylko nieliczni wpadli na pomysł, by używać ich jako toreb. Dziś siatki na zakupy to eko trend, dlatego każdy, kto jeszcze je miał, wyciągnął je z dna szafy i dał im drugie życie. Teraz nie ma znaczenia napis i kolor, liczy się użyteczność. I choć przyjemniej robi się zakupy z ładną torbą w kolorowe wzory, najważniejsze jest to, że ogranicza się w ten sposób zużycie jednorazowych plastykowych toreb, które przeżyją każdego z nas.

Eko torba

Na rynku nie brakuje ciekawych propozycji dla tych, którzy nie mają jeszcze swoich toreb. Wybór jest tak ogromny, że nie wiadomo po co sięgnąć. Dużą popularnością cieszą się siatki na zakupy eko z humorystycznym przesłaniem. Chętnie wybieramy też te z animacjami, postaciami z bajek, małymi zwierzątkami. Choć wybór wzoru to kwestia drugorzędna, to jest większe prawdopodobieństwo, że przyjemnej dla oka bawełnianej torby nie zapomnisz zabrać z domu na zakupy. Przynajmniej na początku swojej przygody, gdy dopiero tworzysz w sobie ten nawyk.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl