Charakterystyka stylu boho

0

Charakterystyka stylu boho

Sama nazwa „boho” pochodzi od słowa bohema, które oznacza środowisko artystyczne. To nawiązanie ma na celu podkreślenie połączenia dwóch stylów, a mianowicie mody hipisowskiej i etnicznych (w tym głównie cygańskich) symboli. Styl boho kojarzony jest głównie z latem, ale równie dobrze może znaleźć zastosowanie w okresie jesienno-zimowym.

 

O co tu chodzi?

Styl boho charakteryzuje się przede wszystkim dużym luzem oraz wygodą. Ubrania w nim skomponowane są zwiewne i nie opinają ciała. Z całą pewnością są również niezwykle dziewczęce i podkreślają kobiecą wrażliwość. Niegdyś widywany jedynie na festiwalach muzycznych, dziś nabiera popularności i dostrzec go można również na ulicach dużych miast. 

Ciekawym aspektem charakteryzującym styl boho jest to, że łączy on elementy, które na pierwszy rzut oka są nie do połączenia. Mowa o frędzlach, piórach, dżinsowych i zamszowych wstawkach i uwielbianych azteckich i kwiecistych wzorach. Wszystko to tworzy ciekawą, niepowtarzalną koncepcję. Przykładowo ma to odzwierciedlenie w outficie będącym połączeniem ciężkich, kowbojskich butów oraz zwiewnej sukienki w róże. Osoby decydujące się na ten styl muszą liczyć się z przyciąganiem spojrzeń  większości mijanych ludzi, z których nie każde jest przychylne!

Charakterystyka stylu boho zdecydowanie różni się od przykładowo stylu vintage. W drugim wymienionym trendzie, wszystko musi być dopracowane na ostatni guzik, całość ubioru dopełnia się i w żadnym razie nie wywołuje kontrastów. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku stylu boho. Charakterystyczną dla niego cechą jest pełen luz w doborze poszczególnych elementów stroju oraz oczywiście, obowiązkowych dodatków. Łączenie kolorów, wzorów, grafiki – wszystko jest dozwolone. 

 

Boho – dodatki

Jak już zostało wspomniane, charakterystyka stylu boho nie obejdzie się bez omówienia obowiązkowych dodatków. Można je opisać jednym słowem, czyli awangarda. Zabawa i eksperymentowanie to wręcz przymus! Nie musimy się obawiać tym, że coś się ze sobą „gryzie” czy w inny sposób nie pasuje. W tym stylu wszystkie chwyty są dozwolone!

Styl boho charakteryzuje się całkowitym luzem i swobodą doboru poszczególnych elementów stroju. Aby prawidłowo się w nim poruszać, należy odrzucić wszelkie konwenanse i dać się ponieść wyobraźni! Kolorowe spodnie z frędzlami w połączeniu z ciężkimi, skórzanymi butami za kostkę – to jest właśnie prawdziwy styl boho. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl