Czym zmyć długopis ze skóry? Odkryj 4 najlepsze sposoby!

0

Plamy z długopisu na skórzanej odzieży, torebce czy biżuterii to prawdziwe wyzwanie! Pamiętaj, że choć ich usunięcie jest możliwe, to wymaga odpowiedniego podejścia. Próba wyczyszczenia tuszu za pomocą tradycyjnych środków może skończyć się jeszcze większymi uszkodzeniami! Czym zmyć długopis ze skóry, by zrobić to skutecznie i nie uszkodzić materiału? Poznaj cztery rekomendowane sposoby!

Usuwanie długopisu ze skóry – co musisz wiedzieć?

Zastanawiasz się, czym zmyć długopis ze skóry? Pamiętaj, że szansa na usunięcie tuszu jest tym większa, im szybciej przystąpisz do działania! Świeże plamy zazwyczaj schodzą znacznie łatwiej niż te zaschnięte. Skóra jest podatna na wchłanianie, dlatego najlepiej, jeśli do czyszczenia zabierzesz się natychmiast po zauważeniu zabrudzenia. Warto również zaznaczyć, że sposób usuwania tuszu należy dobrać do rodzaju materiału – w przypadku skóry licowej sprawdzi się nieco inna metoda niż przy zamszu.

Czym zmyć długopis ze skóry?

Usuwanie plam z długopisu jest znacznie łatwiejsze w przypadku skór gładkich. Pamiętaj jednak, by nie próbować ścierać tuszu zwykłą szmatką, ponieważ może skończyć się to jego rozmazaniem, które jedynie powiększy zabrudzony obszar. Czym zmyć długopis ze skóry, by uniknąć takiego efektu?

1. Usuwanie świeżego tuszu – chusteczka i taśma malarska

Zdarza się, że długopis rozlewa się na skórze, pozostawiając na niej tłustą i mokrą plamę. Jej usuwanie najlepiej zacząć od zredukowania ilości świeżego tuszu. Czym zmyć długopis ze skóry w takim przypadku? Jeśli na materiale znajduje się mokry tusz, delikatnie dotknij go rogiem miękkiej chusteczki higienicznej i poczekaj, aż papier go wchłonie. W kolejnym kroku wykorzystaj taśmę malarską. Przyklej ją na zabrudzeniu i sprawdź, czy taśma wchłania tusz. Jeśli tak, powtórz ten proces kilkakrotnie – plama powinna powoli znikać.

2. Sztyft do usuwania długopisu lub wazelina

Czym zmyć długopis ze skóry, jeżeli taśma okaże się niewystarczająca? Doskonałym rozwiązaniem będziespecjalny sztyft do usuwania plam z tuszu. Jeśli nie uda Ci się go kupić, pomocna może być również zwykła wazelina kosmetyczna. Nałóż ją na plamę, odczekaj kilka minut i usuń z zabrudzonej powierzchni za pomocą miękkiej ściereczki.

3. Preparaty do czyszczenia skór

Innym sposobem, który pozwoli Ci usunąć długopis ze skóry, jest zastosowanie jednego ze specjalistycznych preparatów, przeznaczonych do tego rodzaju materiałów. Na rynku znajdziesz rozmaite środki, które umożliwią Ci skuteczne, a zarazem bezpieczne zmycie tuszu ze skórzanej powierzchni.

4. Gumka do nabuku

Czym zmyć długopis ze skóry szorstkiej? Tego typu powierzchnia jest znacznie bardziej podatna na wchłanianie, dlatego omówione wyżej metody mogą okazać się nieskuteczne. Do usuwania tuszu ze skóry szorstkiej najlepiej wykorzystać gumkę do nabuku, którą znajdziesz w niemal każdym sklepie obuwniczym. Jeśli nie uda Ci się wyczyścić skóry tym sposobem, rozwiązaniem może być pralnia chemiczna lub wizyta u specjalisty, który zajmuje się czyszczeniem i konserwacją skór.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl