Eko biżuteria - co to takiego i z czym ją nosić?

0

Ekologia dynamicznie podbija świat. Modowe kręgi coraz częściej mówią o modzie odpowiedzialnej, która korzysta z ekologicznych lub recyklingowanych materiałów. Ten trend pojawia się również w świecie dodatków. Czym jest eko biżuteria i jak ją nosić?

Na ekologiczność biżuterii może składać się kilka następujących czynników:

Naturalne materiały   Eko biżuteria wykonana jest z przyjaznych naturze materiałów, takich jak drewno, bambus, muszle, masa perłowa czy mniej lub bardziej szlachetne kamienie. Tego typu tworzywa nadają się do produkcji dodatków zarówno w swojej naturalnej formie, jak i po obróbce. Mogą występować jako sploty lub elementy pomalowane, wyrzeźbione czy nawet wtopione.

Materiał y z recyklingu   Część eko biżuterii produkuje się z materiałów recyklingowanych . Taka forma może być drugi m życiem papieru, plastiku, tekstyliów czy aluminium.

Ręczne wykonanie

Produkcja hand made jest ekologiczna, gdyż nie korzysta z napędzanych energią lub paliwami maszyn, dzięki czemu nie emituje do atmosfery szkodliwych substancji. Eko biżuteria często wykonywana jest ręcznie. Hand made gwarantuje też niepowtarzalność dodatków, bowiem wykonanie ręcznie dwóch identycznych egzemplarzy jest niemal niemożliwe.

Praca

Proponowana przez nas eko biżuteria pochodzi głównie z Indonezji. Dla jej mieszkańców jest sposobem na życie i utrzymanie. Import tego typu dodatków wspiera miejscową ludność i gospodarkę w walce z biedą.

Do czego założyć eko biżuterię?

Tego typu dodatki świetnie sprawdzą się w wielu stylizacjach. Wszystko zależy od materiału i wzoru, na który się zdecydujesz. Z biżuterii tego typu możesz zrobić delikatny akcent lub główny element stylizacji. Eko biżuteria występuje zarówno w stonowanych i klasycznych kolorach, jak i w modelach wielobarwnych i krzykliwych. Wśród ekologicznych dodatków znajdziesz coś do pracy, ozdobę na wieczorne wyjście i elementy letnie lub plażowe.

Mamy nadzieję, że udało nam się przybliżyć Ci koncept eko biżuterii i wiesz już dlaczego jest ona ciekawą alternatywą dla tradycyjnych błyskotek. Z całego serca polecamy takie rozwiązanie. Jest ono oryginalne i ciekawe. Ręczne wykonanie i naturalne materiały sprawiają, że niektóre elementy tego typu biżuterii są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju.

Ekologiczna biżuteria ma duszę. Natura jest piękna i fascynująca. Warto wykorzystać jej urok do tworzenia unikatowych i intrygujących stylizacji. Zobacz naszą Indonezyjską kolekcję i poczuj się jak na rajskiej wyspie Bali.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl