Jak naprawić zamek błyskawiczny? 4 porady na popularne problemy z suwakiem

0

Zepsuty zamek błyskawiczny wcale nie musi być jednoznaczny z tym, że Twoja odzież, torebka czy portfel nadaje się do wyrzucenia! Istnieje kilka prostych, domowych sposobów, dzięki którym poradzisz sobie z awarią suwaka w zaledwie kilka chwil. Jak naprawić zamek błyskawiczny? Sprawdź, co musisz wiedzieć, by uporać się z tym zadaniem!

1. Zamek się zaciął – co robić?

Jak naprawić zamek, który się zaciął i za nic nie chce się ruszyć? Pomocne może okazać się mydło, parafina lub transparentna pomadka. Naniesienie niewielkiej ilości substancji na suwak powinno sprawić, że jego elementy nabiorą poślizgu. Jeśli opór odpuści, przesuń kilka razy zamkiem w górę i w dół, aż zamek zacznie działać bezproblemowo. Jeżeli problem z suwakiem spowodowany jest brudem lub kurzem, spróbuj usunąć go za pomocą miękkiego, naostrzonego ołówka.

2. Jak naprawić zamek, który nie zapina?

Innym problemem, który bardzo często zdarza się podczas korzystania z rozmaitych zamków, jest sytuacja, w której suwak nie zapina. Wbrew pozorom usunięcie tego defektu wcale nie jest trudne! Jak naprawić zamek w takim przypadku? Ściśnij suwak płaskimi obcęgami poniżej miejsca, w którym zaczął się rozchodzić. Jeżeli ten zabieg nie pomoże, konieczna może okazać się wymiana zamka.

3. Jak naprawić zamek, który wypadł?

Nierzadko zdarza się również, że suwak wypada z zamka, uniemożliwiając tym samym jego zapięcie lub rozpięcie. Jak naprawić zamek w takiej sytuacji? Ciekawym rozwiązaniem może być wykonanie małego nacięcia przy końcu suwaka, po jednej z jego stron. Umożliwi ono ponowne włożenie elementu na miejsce. Po tym zabiegu wystarczy zszyć nacięcie przy pomocy nici w podobnym odcieniu.

4. Zamek cały czas się rozpina – co robić?

Jak naprawić zamek, który cały czas się rozpina? W takiej sytuacji prawdopodobnie konieczna będzie jego wymiana. W przypadku spodni możesz wykorzystać jednak rozwiązanie tymczasowe. Przełóż przez zamek gumkę i zrób pętelkę, by nie zsunęła się ona z suwaka. Koniec gumki zaczep o guzik. Przytrzyma to zamek i zabezpieczy go przed ciągłym rozpinaniem.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl